Profesyonel Eşya Paketleme Hizmeti, veren firmalar varken Bakkal bakkal dolaşarak koli istediğim zamanları hatırlıyorum da! Verdikleri kolilerin üç beş kitabı yerleştirdikten sonra deforme olmalarını mı saymalıyım, yoksa ıslanmış kolileri kuruması için beklediğim ve bu sebeple taşınma işlemlerimi ertelediğim günlerimi!

Evden eve nakliyat denildiğinde hepimizin az çok bu konuda anısı vardır. Sanırım, geleneksel taşınma yöntemleri kullanılarak yapılan evden eve nakliyatta eşyalarımızı paketlemek için cebelleştiğimiz ve yorgun düştüğümüz günler, bu anıların içinde özel bir yer kaplıyor.

Eşyaların yüküne dayanamayıp, taşıma gününde elinizde patlayan paketler, sistemi hasarlanmasın diye amatör firmanın kabaca sarıp sarmaladığı ve yeni evinizde üzerinde derin çiziklerle kullanmaya devam ettiğiniz beyaz eşyalarınız, çamura bulanan mobilyalar, kitaptı kıyafetti sona kalan tüm eşyaların türüne bakılmaksızın doldurulmaya çalışıldığı koliler!

Neyse ki artık hepsi geride kaldı. Yani en azından evden eve nakliyat işlerinin bu derece önem kazandığı ve nakliye firmalarının profesyonelce taşıma işi yaptığı zamanlarda geleneksel yöntemlerle uğraşmak akıllıca değil.

İyisi mi siz, evden eve nakliyat konusunda işi bilenlere bırakıp, yeni evinizde yaşayacağınız günlerin hayalini kurun.

Evden Eve Nakliyat Firmaları Paketleme İşlemini Nasıl Yapıyor?

Mete Taşımacılık işlemini, son teknolojik ürünler kullanarak özenle yapıyor. Beyaz eşyaların paketlenmesinde ayrı, kıyafet paketlemede ayrı malzeme ve yöntemler kullanılıyor. Ayrıca  geleneksel bir yöntem olarak eşyaların kolilenmesin’de, bu iş için üretilmiş kolilerden yararlanılıyor.

Eşyaların hasarına ya da taşıma sırasında alacağı darbelere karşı korunması, paketleme işlemlerinde göz önünde bulundurulan bir kıstas. Ayrıca akıcı sıvıların akmayacak şekilde paketlenmesi, ağır eşyaların küçük kolilerle paketlenmesi, kırılabilir eşyalar için kolilerin eşyanın niteliğine uygun biçimde seçilebilmesi de önemli konular arasında.

Eğer eşyalarınızı kendiniz paketleyecekseniz, dikkat etmeniz gereken konular;

  1. Öncelikle eşyalarınızın bir listesini yapmalısınız,
  2. Eşyalarınızı paketlerken kullanacağınız malzemeyi iyi seçmelisiniz ve malzemeleri eşya hacmine göre önceden tahmini olarak hazırlamalısınız,
  3. Kırılacak eşyalar için çift oluklu karton kutu tercih etmeye özen göstermelisiniz,
  4. İlaç gibi acil ihtiyaçlar için özel bir paketi elinizin altında bulundurmalısınız,
  5. Çok özel eşyalarınızı paketlemeyi son güne bırakabilirsiniz,
  6. Beyaz eşya gibi değerli eşyalarınızın paketlenmesinde profesyonel destek almalısınız.