Eşya Depolama Hizmeti

Ev değiştirme, ofis kapatma, şehir ya da ülke değiştirme gibi nedenlerle ya da evlilik hazırlıkları yaparken, fazla gelen ya da ortada kalan eşyaların nereye konulacağı, ciddi bir sorun olabilir. Fazla eşyalarını satmak istemeyen ya da yeni aldıkları eşyaların belirli bir süre, güvenli bir yerde saklanmasını isteyen insanlar için eşya depolama hizmeti oldukça kurtarıcıdır.

İstanbul eşya depolama firmaları açısından, sektörel anlamda hızlı bir gelişimden söz edilebilir. Ticaret merkezlerinin fazlalığı, göç alma oranının yüksek olması gibi çeşitli nedenlerle, kiralık depo ihtiyacı diğer iller ile kıyaslandığında daha yüksek olabilmektedir.

İstanbul depo kiralama firmaları araştırılırken; ticaret merkezlerine yakın, ofis eşya kiralama fiyatları, talep yüksekliği nedeniyle yüksek olabileceğinden, nispeten daha uygun fiyatlara sahip Maltepe eşya depolama firmaları ile çalışmak daha ekonomik olabilecektir. Aynı şekilde İstanbul eşya depolama firmaları da; yazlık kullanan tatilciler, sezonluk işlerin yoğunluğu gibi nedenlerle, oluşan yüksek talebi karşılayacak sayıya neredeyse ulaşmıştır.

İstanbul depo kiralama firmalarının, sezon durumuna göre, depolama ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir.

Eşya depolama hizmeti nedir?

Mete Taşımacılık eşya depolama hizmeti, eşyaların belirli bir süre için saklanması koşulu ile depolama firmalarına bırakılması işlemidir. Bu hizmet, yer sıkıntısı yaşayan kişiler için, kolay depo imkânı sunar. Depolama hizmeti veren firma ile belirlenecek bir süre için depolama sözleşmesi yapılır. Depolama fiyatları, depolanacak eşyaların hacmine ve depolama süresine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ayrıca farklı şehirlerde farklı depolama ücretleri geçerli olabilir.

Şirketler; taşınma, eleman görev değişiklikleri, çalışma sistemi değişikliği, geçici şube kapanışları gibi çeşitli nedenlerle ofis eşya depolama alanlarına sıklıkla ihtiyaç duyabilirler. Bu amaçla pratik depo hizmeti almak, operasyonel maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Ofis eşya depolama hizmeti veren firmalardan alınacak depolama hizmeti, gider olarak muhasebeleştirebilecek depolama ücretleri sayesinde, finansal olarak da yükü azaltacaktır.

Depolama firmaları seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

İstanbul depolama hizmeti veren firmalar, eşyalarınızı sözleşmeli teslim alarak, büyük bir özenle paketledikten sonra deponun size ayrılan bölümünde güvenle saklarlar. Depolama sürecinde yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı, depolar sigortalıdır. Mete Taşımacılık Depoların temizliğini, kemirgen böcek ve haşerelere karşı düzenli ilaçlanma yapılır. Deprem, sel, yangın gibi felaketler de düşünülerek yer seçimi yapılan depolarda, sigortalı olarak depolanan eşyalarınız, evinizde ya da ofisinizdeki kadar güvende olacaktır.

Depolama firmaları araştırılırken bazı konulara özellikle dikkat edilmelidir.

Eşya depolama faaliyetinde bulunan firma, yeterli büyüklükte ve temizlikte depoya sahip olmalıdır. Eşyalarınızın rastgele alanlarda, paketlenmeden, istiflenerek saklanması; diğer kullanıcıların eşyalarıyla karışması, ezilme çizilme ya da kırılma gibi sonuçlar doğurabilir. Eşya depolama alanlarının güvenlik kameraları ile korunması önemlidir. Bazı depolama firmaları, ofis eşya depolama faaliyetlerinin yanı sıra arşiv depolama hizmeti de vermektedir. Arşiv depolama firmaları, nem oranı ve ortam ısısı gibi depo koşullarını sağlamalı ve buna uygun bir altyapıya sahip olmalıdır.

Eşya depolama işi yapan profesyonel bir firma ile çalışmak, karşılıklı olarak yapılacak sözleşmenin eksiksiz olarak hazırlanmasını sağlamak önemlidir. Depo kiralama sözleşmesinin bir nüshasını, süre boyunca saklamanız da faydanıza olacaktır. Eşyalarınızı teslim edeceğiniz deponun fiziki koşullarını iyi araştırmalı, mümkün ise depolama alanlarını gezmelisiniz. Kırılabilecek ya da bozulabilecek eşyalarınız varsa, teslim ederken özellikle belirtmeli ve sözleşmeye not olarak eklenmesini sağlamalısınız.

Neden depo kiralama firmalarını tercih etmeliyiz?

Yeni bir eşya almanın maliyeti ne yazık ki her geçen gün yükselmektedir. Sahip olduğunuz ve kalitesinden emin olduğunuz eşyaları, depolama sıkıntısı nedeniyle elden çıkartmak çoğu zaman karlı olmamaktadır. Bunun yerine uygun fiyatlı ve güvenilir bir depo kiralama firması ile anlaşabilir ve depo sorunuzu istediğiniz süre boyunca geçici çözüme kavuşturabilirsiniz.

Ev eşyalarınız veya Firmanız için depo kiralamayı düşünüyorsanız Mete taşımacılık  depolama hizmeti için iletişim telefonlarımızdan bilgi alabilirsiniz.